
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 µF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 10 % |
| Height | 1.45 mm |
| RoHS | Compliant |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 1.45 mm |
| Dielectric | X5R |
| Packaging | Reel |
Stock: 1386
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26930
Ext.Price$0.26930
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26930 | $0.26930 |
| 10 | $0.12140 | $1.21400 |
| 50 | $0.11481 | $5.74050 |
| 100 | $0.10857 | $10.85700 |
| 500 | $0.08720 | $43.60000 |
| 1000 | $0.08071 | $80.71000 |
| 3000 | $0.06130 | $183.90000 |
| 5000 | $0.05754 | $287.70000 |
